Kedves Doktornő!

1 hete szedek venlafaxint, de az interneten található rengeteg beszámolót olvasva nagyon aggódom a megvonási tünetek miatt. Sokan írják, hogy borzalmas nehéz elhagyni a gyógyszert. Ráadásul több hétig vagy hónapig éreznek kellemetlen utóhatásokat.
Ebből mi az igazság?

Köszönöm válaszát!
Dr. Bezzegh Éva
Dr. Bezzegh Éva
Pszichiáter, Pszichoterapeuta
Budapest
Kedves László!

Magának biztos nagyon nehéz a "most"-ban élni. Egy hete szedi az új gyógyszert, , arról nem ír, hogy érzi magát, és sajnos azon aggódik, hogy hónapok múlva mi fog történni. Az antidepresszánst különben csak akkor nehéz elhagyni, ha az az egyetlen segítsége a bajban. Ha a szedése alatt életmódot, szemléletet is vált, ha kitalál és alkalmaz az orvosa segítségével más feszültséglevezetési módszereket akkor nem lesz gond az elhagyással.

Üdvözlettel Dr Bezzegh Éva

Related questions

Nem találta meg, amit keresett? Kérdezzen újat!

Kérdésének legalább __LIMIT__ karakternek kell lennie.

  • A kérdése névtelenül jelenik meg.
  • Igyekezzen tisztán és tömören fogalmazni egyetlen orvosi kérdésben.
  • A kérdés minden specialistához eljut, aki ezt az oldalt használja, nem pedig egy bizonyos orvoshoz.
  • Ez a szolgáltatás nem helyettesít egy egészségügyi szakemberrel való konzultációt. Ha valamilyen problémája vagy sürgősségi esete van, menjen orvoshoz vagy a sürgősségre.
  • Konkrét esetekre vonatkozó kérdéses vagy második vélemény kérése nem engedélyezett.

Válassza ki az orvosi szakterületeit az orvosoknak akiknek kérdést szeretne feltenni
Arra fogjuk használni, hogy értesítsük, ha válasz érkezett. Nem fogjuk online közzétenni.
Az Ismertorvos weboldalon megjelenő tartalmak tájékoztató jellegűek és semmi esetben sem helyettesítik az orvosi konzultációt.