véralvadásgátló

két hete pitvar fibrilációval kerültem aSzegedi Sbo-ra,60 éves vagyok,a kivizsgálás végén közölték,hogy véralvadásgátlót kell szedjek,az estleges embólia megelőzése miatt, a kérdésem az lenne, mennyi mellék hatása van a gyógyszernek,mert félek,hogy több rosszat okoz,mint jót.....

AZ ORVOS VÁLASZA:

Szabados Sándor

Kedves 60 éves! Ha pitvarfibrillációja van, akkor nagyon javasolt az alvadásgátló szedése, mert ez kisebb bajjal jár, mintha a szívben "vérrögösödés" lép fel, mert az bizony embóliát okozhat nagy valószínűséggel és elsősorban az agyban. Nem tudom mit javasoltak az SBO-n. A kardiológus 2 féle alvadásgátlót is javasolhat tartós tablettás szedésre. De kérdés: mi okozta a pitvarfibrillációt? Pajzsmirigy működési baj, vagy esetleg magas vérnyomás, esetleg koszorúér betegség???? Mindenképpen keressen egy kardiológust, akivel a szívproblémáját megbeszéli és a baj okát felderítik, mert ez nem a sürgősségi ellátás feladata. A pitvarfibrilláció mai tudásunk szerint gyógyszerrel, vagy elektromos ütéssel (kardioversio) vagy szívkatéteres eljárással (abláció) is kezelhető, ha ez sikeres akkor nagy valószínűséggel nem is kell alvadásgátlót szednie. Első lépés: kardiológushoz menni. Üdvözlettel

Nem találta meg, amit keresett? Kérdezzen újat!

A kérdése

Kérdésének legalább __LIMIT__ karakternek kell lennie.

* Az internet nem helyettesítheti a szakember által nyújtott szakszerű ellátást

Kérdezz ingyen

Már majdnem elkészült! Kérjük, adjon meg további információkat, amelyekkel pontosabb megoldást találhatunk a problémájára.

Válassza ki az orvosi szakterületeit az orvosoknak akiknek kérdést szeretne feltenni

Szükségünk van az ön lokalizációjára, hogy a kérdését a legjobb szakembereknek továbbítsuk

Aggódik az egészségéért?

Kérdezzen az orvosainktól és szakértőinktől és gyors választ kap!

Pen-iconCreated with Sketch. Kérdezzen